Одесса (048) 706 10 92
Винница (0432) 52-91-03
Сумы (095) 897 06 86
Главная Що лікуємо Реабілітація після травм Реабілітація після інфаркту

Реабілітація після перенесеного інфаркту міокарда, інсульту

Інфаркт міокарда – найпоширеніша ішемічна хвороба серця. Це захворювання лідирує серед причин смертності дорослого населення. Частота народження хвороби залежить від статі та віку людини: чоловіки страждають цією хворобою в 5 разів частіше, а у 70% хворих вік від 55. Хоча необхідно сказати, що ця хвороба, дуже швидко «молодіє</ span>» під впливом багатьох факторів.
Міокард – це м'яз серця, яка переганяє кров. Коронарні артерії забезпечують серце кров'ю, якщо відбувається закупорка цих артерій, м'яз страждає від браку кисню, починаються напади стенокардії. У випадку абсолютної закупорки артерії настає відмирання клітин міокарда (інфаркт в&nbsp ;переклад з латини означає «відмирання»), тобто відбувається інфаркт міокарда.

Причини виникнення інфаркту

95-97% причиною закупорки коронарних артерій є тромбоемболія внаслідок атеросклерозу артерій. Відбувається закупорка судини тромбом, який відірвався від місця своєї освіти (серця</span >, судини) і потрапив у кровоток.
Дуже рідко інфаркт міокарда розвивається внаслідок ускладнень інших захворювань.
< span style="color: #000000;">Для того щоб запобігти хворобі необхідно знати фактори ризику інфаркту:

 • Гіперліпопротеїнемія ( підвищення в крові людини рівня ліпідів)
 • Гіподинамія ( низька рухова активність)
 • Ожиріння
 • Цукровий діабет
 • Куріння
 • Гіпертонічна хвороба (підвищений АТ)
 • Спадкова схильність
 • Вік
 • Чоловіча статьІнсульт – не має вікового діапазону

Інсульт – це порушення мозкового кровообігу, яке відбувається через дві причини:

 1. закупорка судин мозку або оболонки – ішемічний інсульт;
 2. крововиливи в головний мозок або в оболонку – геморагічний інсульт.

Інсульти відбуваються незалежно від віку, від 20 років і до старості.

Реабілітація для пацієнтів, які перенесли інсульт, інфаркт міокарда – важливі фактори для повноцінного і тривалого життя

Люди, які перенесли інсульт або інфаркт міокарда вимагають подальшого відновлення. Їх лікування не закінчується випискою з лікарні, а тільки триває. Реабілітаційний період дуже важливий для запобігання повторному прояву хвороби та відновлення організму після хвороби.

Що пропонує Одеський центр кінезітерапії для таких пацієнтів?


Людям, які перенесли інфаркт міокарда, потрібні відновлювальні та профілактичні заняття для зміцнення серцевого м'яза. Після проходження реабілітаційного курсу знижується ризик виникнення повторного інфаркту. Наші фахівці підбірають комплекс вправ, що враховує ступінь перенесеної хвороби та загальний стан пацієнта. Загальнозміцнюючі заняття на спеціальних тренажерах допоможуть відновитися серцевому м'язі і всьому організму в цілому. Заняття проходять зі спеціалістом для контролю час фізичних навантажень. Фахівець спостерігає за станом хворого і контролює інтенсивність виконання вправ. Після адаптації організму відбувається постійне коригування занять для підтримки тонусу. Помірна рухова активність благотворно впливає на стан всього організму, вона наводить тіло людини в норму і покращує самопочуття. Важливо, щоб людина розуміла, краще запобігти хворобі рухом, ніж потім боротися з наслідками.

Кінезітерапія при паралічі після перенесеного інсульту – це найбільш підходящий спосіб відновлення організму. За допомогою кінезітерапії відбувається розвиток сили і можливість рухів в уражених кінцівках. Також гімнастика допомагає хворому навчитися заново стояти, ходити і самостійно обслуговувати себе. В залежності від стану пацієнта можна почати з пасивної гімнастики і з подальшим переходом на самостійні вправи. кожної людини полягає в русі, тому, чим більше руху, тим довше і активніше життя.

Дополнительная информация